Історія кафедри

 

Запровадження в Миколаївському національному університеті імені В.О.Сухомлинського спеціальності «Соціальна робота» викликано зростаючими потребами населення у соціальній підтримці. Усвідомлюючи нагальність вищезазначеної проблеми, було прийняте рішення про підготовку та працевлаштування фахівців для роботи в системі соціального захисту населення, пенсійних фондах, службах зайнятості та інших державних виконавчих службах. Вищий навчальний заклад рішенням ДАК України отримав ліцензію на підготовку бакалаврів зі спеціальності «Соціальна робота». Згідно з ухвалою вченої ради, при факультеті психології було створено кафедру соціальної роботи, яку очолив доктор педагогічних наук, професор Микола Миколайович Букач. Перший набір студентів здійснили в 2011 році.

Викладачі кафедри соціальної роботи є учасниками міжнародних конференцій та симпозіумів не тільки в Україні (м.Київ), але й за кордоном – Німеччині (м.Штутгарт), Великобританії (м.Лондон)а також переможцями всеукраїнських виставок та обласних конкурсів.

У вересні 2011 р. при кафедрі соціальної роботи Миколаївського національного університету ім. В.О.Сухомлинського створився студентський науковий гурток “Волонтерська студія”, провідною метою діяльності якого є розвиток волонтерського руху в контексті соціальної роботи.

З ініціативи кафедри соціальної роботи Миколаївського національного університету імені В.О.Сухомлинського 31 жовтня 2011 року відбулося урочисте відкриття Освітнього центру “Університет третього віку” у місті Миколаєві. Після успішного відкриття в обласному центрі, “Університет третього віку” поширив свою діяльність на усі райони Миколаївської області.

Метою створення Освітнього центру “Університет третього віку” є адаптація старшого покоління до умов сучасного життя, підтримка фізичної й інтелектуальної форми, сприяння збереженню активної життєвої позиції. Викладачами кафедри також була розроблена емблема Освітнього центру, на якій знайшло відображення гасло діяльності Освітнього центру “Університет третього віку”– “Освіта не знає вікових меж”.

Кафедра соціальної роботи Миколаївського національного університету ім. В.О.Сухомлинського є однією із наймолодших в університеті, яка успішно функціонує та інтенсивно розвивається.