ДИДАКТИЧНІ МОЖЛИВОСТІ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ У ПРОФЕСІЙНІЙ ПІДГОТОВЦІ ПРАКТИЧНИХ ПСИХОЛОГІВ

1 лютого 2018 р. викладачем кафедри психології Л.А. Опанасенко організовано та проведено навчально-методичний семінар «Дидактичні можливості інформаційних технологій у професійній підготовці практичних психологів». Його активними учасниками стали: науково-педагогічні працівники кафедри психології: Савенкова І.І., Шевченко В.В., Кучманич І.М., Чугуєва І.Є., Литвиненко І.С., Опанасенко Л.А, Санько К.О., Мухіна Л.М.; доцент кафедри соціальної роботи – Прасол Д.В.; консультант психологічної консультації Центру психологічної служби університету – Гулькова Д.С.; студенти 3-7 курсів спеціальності «Психологія»: Плахтій М.В., Лисогор А.В.,  Касьянова Н.М, Степанюк Л.С., Любінецька Г.Л., Полєшко Н.С.

У процесі роботи учасники семінару розглянули дидактичну спрямованість сучасних інформаційних технологій; визначили переваги та недоліки використання інформаційних технологій під час аудиторних занять та у процесі самостійної роботи студентів-психологів; обмінялися досвідом з методичних аспектів застосування у викладацькій діяльності Web-ресурсів, Google-Форм, відеозйомки та її аналізу, скрайбінгу, хмарних технологій, освітніх платформ тощо; окреслили актуальні напрямки розвитку педагогічної майстерності, пов’язані з використанням інформаційних технологій у професійній діяльності сучасного викладача ВНЗ.

Під час семінару кожен його учасник мав змогу ознайомитися з тематичною виставкою «Сучасні науковці та практики про ресурсні можливості інформаційних технологій у навчанні студентів-психологів», підготовленою бібліотекарями університету, а по його закінченню – з електронною версією доповідей кожного виступаючого.