Відкриття Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Мистецька феєрія»

27 березня 2018 року у Миколаївському національному університеті імені В. О. Сухомлинського на факультеті педагогіки та психології відбулося урочисте відкриття Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Мистецька феєрія».

1- день фестивалю об’єднав  митців фортепіанного виконавства конкурсу «Ludus Royalis», який проводиться вже дванадцятий рік, а  його організаторами та засновниками є кафедра музичного мистецтва.

Талановиті учні і студенти закладів мистецької освіти змагалися у трьох номінаціях: «фортепіано соло», «фортепіанний дует», «піаніст-концертмейстер». Гран-прі цьогорічного фестивалю дістався наймолодшій учасниці конкурсу, дев’ятирічній Вікторії Зубковій (клас викладача Ісакової С.І.) – учениці четвертого класу Дитячої музичної школи №3 м. Миколаєва.

У рамках конкурсу пройшов науково-методичний семінар з проблем фортепіанної підготовки учнів та студентів закладів мистецького спрямування, а також відбувся майстер-клас доцента кафедри камерного ансамблю Одеської Національної музичної академії ім. А. В. Нежданової, солістки Одеської філармонії, Одеського Національного Філармонічного оркестру під керівництвом Народного артиста України Хобарта Ерла, солістки ансамблю камерної музики «Гармонії світу», солістки і арт-директора ансамблю «Квінтанго» Кравченко Тетяни Вікторівни. У її виконанні пролунали фортепіанні твори відомих сучасних українських і зарубіжних  композиторів – Юрія Поволоцького, Дьордя Лігеті, Олів’є Мессіана та інших. Тетяна Вікторівна представила доповідь за темою «Нова класика сучасної музики ХХІ століття: композиторський аспект».

На семінарі були презентовані нові фортепіанні твори миколаївського композитора Ірини Степанової-Боровської, у власному виконанні, а літературно-презентаційний супровід проведено доцентом кафедри теорії і методики мовно-літературної та художньо-естетичної освіти МОІППО Ольгою Миколаївною Петренко.

Учасники семінару обговорили питання щодо особливостей опрацювання та інтерпретації фортепіанних творів Н. Ніжанківського, Б. Фільц, М. Скорика, Г. Мартиненко, В. Шукайло, С. Борткевича,  розглянули методи роботи над звукодобуванням, приділили увагу проблемам розвитку фортепіанної техніки.

Конкурс і семінар пройшов у атмосфері творчості і натхнення. Дякуємо усім учасникам за плідну співпрацю!