2-5 квітня 2019 року у м. Миколаєві на базі Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського відбувся Всеукраїнський науково-практичний семінар «Актуальні проблеми сучасної мистецької освіти в умовах впровадження Нової української школи».

Організатор семінару – кафедра музичного мистецтва факультету педагогіки та психології.

З вітальним словом до учасників семінару звернулась проректор із науково-педагогічної роботи університету Кузнецова Олена Анатоліївна, доктор філософії в галузі освіти, доцент. Динамічний формат заходу – зміна локацій: участь учасників у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі мистецтв «Мистецька феєрія»: конкурс фортепіанного виконавства «Ludus Royalis» – конкурс літературного мистецтва «Поетична зірка» – конкурс інструментального виконавства «Златограй» – конкурс вокально-хорового виконавства «Золоті голоси» – конкурс гітарного виконавства «Guitar fest» –  майстер класи – секційні засідання захопили учасників семінару.

Учасники обговорили нові підходи до викладання мистецьких дисциплін у закладах загальної середньої освіти, музичних школах, коледжах та університетах, зміни ролі учителя та викладача, а також обмінялися думками щодо вдосконалення професійної (інструментальної, вокальної, диригентської, методичної) компетентності студентів, майбутніх вчителів музичного мистецтва.

У заході взяли участь 220 освітян з 21 області України та міст Миколаєва, Києва, Харкова, Кривого рогу, Сум, Одеси, Дніпра, Полтави,  Херсона, Ізмаїла, Сміли, Умані, Кропивницького тощо.