Перші козацькі ігри

ПЕРШІ КОЗАЦЬКІ ІГРИ

Одним з пріоритетних напрямків роботи зі студентами на факультеті педагогіки та психології  МНУ ім. В.О.Сухомлинського  є військово-патріотичне виховання молоді. Формування  патріотичного світогляду, виховання любові до Батьківщини, активної  соціальної позиції, готовності до виконання громадських  і конституційних  обов’язків   відбувається  на героїчних прикладах історії становлення Української держави, українського козацтва, звершень у галузі науки, культури і спорту, все це  своєрідні дороговкази на шляху цілісного розвитку молодої особистості.

24 травня 2017 року на факультеті педагогіки та психології  відбулося спортивно-патріотичне свято «Козацькі ігри», присвячене 100-літтю заснування першого українського козачого полку імені Богдана Хмельницького. На свято завітали воїни-ветерани АТО, члени громадської організації «Українська асоціація воїнів інвалідів АТО», яки мають давні дружні зв’язки  з факультетом  та воїни строкової служби начального центру Військово-морських сил Збройних сил України. Програма «Козацьких ігор», першого досвіду поєднання традицій козацьких змагань та спортивних ігор, включала  боротьбу з гирьового спорту, армреслінгу,  мініфутболу, волейболу та стріт-баскетболу. З великим захопленням воїни та студенти зійшлися у спортивних двобоях. Результати змагань з окремих видів були різними: у силових видах спорту перемогу одержали воїни Збройних Сил України, у волейболі та стріт-баскетболі сильнішими стали студенти  національного університету, вирішальним для загального результату «Козацьких ігор» став чемпіонат з мініфутболу. Отже Кубок перших в Миколаєві «Козацьких ігор» здобули воїни Збройних сил України. Але чудовий заряд спортивного натхнення отримали всі учасники «Козацьких ігор», зав’язалися нові дружні стосунки між  студентами університету, ветеранами АТО та воїнами Збройних Сил України, яки відчули братерську спорідненість, адже всі вони – Козаки – воїни, вільні люди, дійсні, чи потенціальні захисники своєї держави.