Міжнародний фестиваль для людей поважного віку «Рух продовжує молодість»

З 16 по 19 травня 2018 року в місті Миколаєві, з ініціативи викладачів кафедри соціальної роботи Миколаївського національного університету імені В.О.Сухомлинського, відбувся міжнародний фестиваль для людей поважного віку «Рух продовжує молодість», який є одним із етапів Європейського фестивалю «Life is Beautiful».

Фестиваль пройшов під егідою Миколаївського міського голови – Олександра Федоровича Сєнкевича, який прийняв участь у нагородженні та закритті фестивалю. Відкривали ж фестиваль: ректор Миколаївського національного університету імені В.О.Сухомлинського – академік НАПН України,  доктор технічних наук, професор – Валерій Дмитрович Будак; професор кафедри соціальної роботи Миколаївського національного університету імені В.О.Сухомлинського – Микола Миколайович Букач; директор Миколаївського міського територіального центру Сергій Миколайович Бондаренко. Організаторами Фестивалю також є: громадська організація «Освітній центр «Університет третього віку», управління з питань культури та культурної спадщини Миколаївської міської ради, управління у справах фізичної культури і спорту Миколаївської міської ради, територіальний центр соціального обслуговування департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради.

Головною метою Фестивалю є залучення людей вікової категорії 55+ до фізкультурно-оздоровчих та культурно-масових заходів як одного з чинників здорового способу життя та активної життєвої позиції. Гуманітарною метою Фестивалю є забезпечення взаємозв’язку людей поважного віку з молодшими поколіннями, сприяння творчому самовираженню та презентація можливостей людей поважного віку. Адже люди, які віддали значну частину свого життя розбудові нашого суспільства заслужили право на цікаве та щасливе довголіття. Практична мета Фестивалю: обмін досвідом між громадськими та державними інституціями в напрямку організації життєдіяльності людей поважного віку з метою підтримки та підвищення рівня емоційно-вольової стійкості у пенсіонерів шляхом залучення їх до культурно-спортивної діяльності.

Фестиваль об’єднав представників Болгарії (м. Варна), Латвії (м. Царнікави), Львова, Славутича, Мелітополя, Черкас, Сум, Миколаєва та Нового Буга.

Програма фестивалю складалась із декількох напрямів: показові виступи творчих колективів у номінаціях: хорове виконання, вокальне виконання, народний танець, спортивний танець; спортивні змагання у видах спорту: шахи, шашки, лазерна стрільба, волейбол, настільний теніс, дартс, пітанк, велоспорт, бадмінтон. Екскурсійна програма дозволила гостям фестивалю ознайомитись із визначними пам’ятками нашого міста.