Всеукраїнський науково-практичний семінар «Особливості підготовки майбутніх учителів до викладання предметів мистецької освітньої галузі в умовах Нової української школи: зміст, методики, технології»

25 жовтня 2018 року кафедрою музичного мистецтва був проведений Всеукраїнський науково-практичний семінар  «Особливості підготовки майбутніх учителів до викладання предметів мистецької освітньої галузі в умовах Нової української школи: зміст, методики, технології».

У заході взяли участь 120 освітян з 21 області України та міст Миколаєва, Києва, Харкова, Кривого рогу, Нового Бугу, Херсона, Ізмаїла, Сміли, Умані, Кропивницького.

Динамічний формат заходу – зміна локацій: пленарна частина – майстер клас з хорового класу – авторський тренінг – секційні засідання захопили учасників семінару.

З вітальним словом до учасників звернулись проректор із науково-педагогічної роботи Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського А. Л. Ситченко, доктор педагогічних наук, професор і декан факультету педагогіки та психології О. А. Кузнецова, доктор філософії в галузі освіти, доцент. Музичне вітання прозвучало у виконанні камерного ансамблю «Golden Guitars», керівник Д. І. Мосін, провідний концертмейстер кафедри музичного мистецтва.

У пленарній частині взяли участь науковці та методисти міста Києва та Миколаєва – Рагозіна В. В., провідний науковий співробітник лабораторії дошкільної освіти і виховання Інституту проблем виховання НАПН України, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник, головний редактор Всеукраїнського науково-методичного журналу «Мистецтво та освіта»; Стріхар О. І., завідувач кафедри музичного мистецтва Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського, доктор педагогічних  наук, доцент; Гич Г. М., завідувач кафедри мовно-літературної та художньо-естетичної освіти Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, доктор філософії в галузі освіти, доцент; Аристова Л. С., доцент кафедри музичного мистецтва Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського, доктор філософії в галузі освіти, доцент; Кібалова Т. В., методист музичного мистецтва кафедри теорії й методики мовно-літературної та художньо-естетичної освіти Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти; Петренко О. М., доцент кафедри мовно-літературної та художньо-естетичної освіти Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, доктор філософії в галузі мистецтва, доцент.

Майстер-клас з хорового класу, у формі звітного концерту хору, провела І. П. Парфентьєва, доцент кафедри музичного мистецтва, керівник хорового колективу «Барви», доктор філософії в галузі освіти, доцент. Атмосфера натхнення, емоційності і духовності об’єднала слухачів і виконавців.

У рамках заходу доцентом кафедри музичного мистецтва Л. С. Аристовою,  автором державного підручника «Мистецтво 1 клас», тренером НУШ, доктором філософії в галузі освіти, доцентом був проведений авторський тренінг «Інтегрований курс мистецтво 1 клас: методичні прийоми», у якому взяли участь всі присутні слухачі.

На секційних засіданнях виступали науковці, методисти і учителя.

Серед проблем, що активно обговорювалися та визвали активну дискусію учасників інструментальної та вокально-хорової секцій – проблеми впровадження сучасного репертуару в навчальні програми учнів та студентів закладів освіти та культури. Питання впровадження фортепіанних творів українських композиторів в репертуар студентів з різними рівнями музичної підготовки було висвітлено у доповіді доцента кафедри музичного мистецтва МНУ ім. В.О. Сухомлинського, доктора філософії в галузі мистецтва Н. В. Ревенко, інноваційні методи виховання піаністичних навичок на прикладах роботи над джазовими творами – у доповіді викладача вищої категорії, старшого викладача ДМШ №3 м. Миколаєва І. А. Сироти. Проблема розвиваючого навчання та реалізація її принципів на заняттях з фортепіано було розглянуто у доповіді О. Б. Скоморохової, викладача фортепіано та концертмейстера Миколаївської дитячої школи мистецтв № 3 м. Миколаєва.

Учасники секції «Інноваційні методики і технології викладання предметів Мистецької освітньої галузі Нової української школи» обговорили нові підходи до викладання мистецьких дисциплін у закладах загальної середньої освіти, зміни ролі учителя. Грунтовні доповіді представили учителі мистецьких дисциплін закладів загальної середньої освіти міста Миколаєва і Кривого Рогу – Олєйнікова А. О., учитель Полігонівської ЗОШ, член Національної Всеукраїнської музичної спілки; Ковальчук О. С., учитель ЗОШ №34, старший вчитель; Курбанова І. В., учитель ЗОШ №56, старший вчитель, методист НМЦ; Алієва В. А., учитель Криворізької ЗОШ №19, старший вчитель; Терехова О. П., учитель Криворізької ЗОШ  №72.