ЛЕКЦІЯ В СОБОРІ

Надзвичайно цікаво пройшло заняття студентів 257 групи спеціальності «Музичне мистецтво» з дисципліни «Історія мистецтв». 27 лютого  лекція на тему  «Собор: архітектура, образотворче мистецтво,музика» проводилися у кафедральному соборі Різдва Богородиці. Лекторами виступили доцент кафедри Хайрулліна Ю.О., магістрант Чуприна М.Н., та клірик собору, отець Геннадій. На яскравих прикладах студенти засвоїли елементи архітектури православного собору: притвор, трансепт, вівтар, клір, апсіда, купол, тощо. Визначилися із традиційними зображеннями та сюжетами, які прикрашають купол та іконостас. Ознайомилися із  історією кафедрального собору та православними традиціями українського народу. Цікавими відкриттями для майбутніх вчителів мистецтва стали ікони с зображеннями печерського святого Іллі Муромця та  канонізованого адмірала Федора Ушакова. Святий отець звернув увагу студентів на копії славетних розписів Київського Володимирського собору – «Страшний суд» та «Богородиця-заступниця»  які розташовані над західним порталом та вівтарним склепінням собору.  Сподіваємося, що подальше знайомство із християнською архітектурою відбудеться у Софійському соборі міста Києва.